Anasayfa / Genel / Anı Tekrar Yaşamak İçin: Aksyion Kamerası
Anı Tekrar Yaşamak İçin: Aksyion Kamerası

Anı Tekrar Yaşamak İçin: Aksyion Kamerası

Hayatı geriye saramayız belki ama yaşadıklarımızı özellikle de hareketli kısımları kayıt altına alabiliriz. Bu konuda en gelişen teknoloji bizlere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Hatta kolaylık sağlarken karşımıza birçok seçenek çıkarmaktadır. Kameralar ne kadar çok çeşitlense de, aslında her birinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklere dikkat edilmezse, istenilen verim alınamayabilir. O nedenle ihtiyaçlarımız ve kamera arasında iyi bir denge sağlamak zorundayız.

 

Yeni bir moda haline gelen aksiyon kameraları, gelişen teknolojinin nimetlerinden birisidir. Asıl görevi hareketli anları kaydetmek olan kamera oldukça geniş bir yelpazede kullanılabiliyor. Bu konuda en çok gezmeyi sevenler tarafından tercih ediliyor. Hele ki gezerken paraşütle atlama gibi aksiyonları seviyorsanız tam aradığınız şey işte bu kamera.

 

Geniş bir yelpaze de yaygınlık gösterdiğini belirtmiştik. Bu konuda aksiyon kameraları gelişen teknolojide selfie çılgınlığını da atlamış değil. Video kayıtları yaparken selfie çekmek istediğinizde selfie çubuğunuz ile bir tuşa dokunmanız yeterli. Burada kameranın özelliklerinin iyi incelenmesi gerekli, fotoğraf çekmek için gerekli donanıma sahip mi değil mi bakılmalı.

 

Kullanım alanı sadece aksiyon ve gezi olarak yaygınlaşsa da çeşitli yerlerde kullanılabiliyor. Örnek vermek gerekirse; araç içi kamera olarak kullananların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bu konuda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Kamera seçiminde donanım önemli bir noktada yer alır. Burada kameranın çözünürlüğünün ne olduğu, en yüksek hangi çözünürlükte çalışabildiği önemlidir. En hareketli anlarınızı kaydederken görüntü veya fps atlamaları yaşamamak için bu konuda iyi bir araştırma yapmak gerekli.

 

Çeşit çeşit aksiyon kameraları üzerine takılan birkaç aparat ile su altında da kullanılabiliyor. Yani su altında eşsiz görüntüler çekmek isteyenler yine aksiyon kameralarını kullanabilir. Bu aparat kameranın dış yüzeyini tamamen kapatarak içine su girmesine engel oluyor. Ama bunu su altında denemeden önce iyice kontrol edilmeli, su alacak bir boşluğun bulunmaması gerekli.

 

Aksiyon kameraları ile beraber satılan aparatlardan bir diğeri de selfie çubuğudur. Bu çubuk sayesinde geniş bir alanı arkanıza alarak selfieler çekmeniz mümkün. Ayrıca manzara fotoğrafları çekmek için de kullanılıyor. Aksiyon kamerası adı üstünde, sadece fotoğraf değil hareket halindeyken videolarınızı da selfie çubuğu kullanarak kaydetmeye devam edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top