Anasayfa / Avcılık / Ava Giderken Avlanmayın
Ava Giderken Avlanmayın

Ava Giderken Avlanmayın

Gerek bir hobi olarak gerekse doğadan karşılamak istediğimiz bir takım ihtiyaçlar söz konusu ise ava gitmek, birçoğumuzun hem ilgisini çeken hem de ihtiyaç duyduğu bir konudur. Ancak ava giderken avlanmamak için ihtiyacımız olan en önemli şey avcılık malzemeleridir. Peki, ama ihtiyacımız olan avcılık malzemeleri nelerdir?

 

Avcılık Malzemeleri

 

Kuşkusuz avcılık malzemeleri kadar avlanma yapılacak arazinin yapısı, avlanılacak tür, avlanılacak zaman, avın nasıl ele geçirileceği gibi konular, avcılık malzemeleri belirlenirken göz önünde bulundurulması gereken önemli etmenledir. Şimdi bir ava çıkacak avcının ihtiyacı olan avcılık malzemeleri nelerdir? Birlikte inceleyelim;
1- Avcı Kıyafeti: Herhalde bugüne kadar hiçbir avcı arkadaşınızın takım elbise ya da kısa bir şort ve halı saha ayakkabıları giyerek ava gittiğini görmediniz. Ya da duymadınız. Emin olun bundan sonra da ne görecek ne de duyacaksınız. Ava giden avcılar rahat hareket kabiliyeti ve bir nevi kamuflaj görevi görme sebebiyle asker elbiselerine benzeyen avcı balıkçı giyimi ve avcı balıkçı yelek ismi verilen kıyafetleri giyer. Bu kıyafetler asker kıyafetlerine benzemektedir.

 

2- Dürbün:  Dürbün avcılık malzemeleri içerisinde önemli yer tutan ve bir avcının olmazsa olmaz ekipmanlarından biridir. Av esnasında avı kovalamak, avın görüş alanında olup olmadığını belirleyebilmek ya da avın nereye düştüğünü görebilmek için mutlaka ihtiyaç duyulan bir ekipmandır.

 

3- Pusula: Avcılık malzemeleri içinde önemli yer tutan bir başka ekipman pusuladır. Eğer bilmediğiniz, daha önce görmediğiniz, kısaca ilk kez gittiğiniz bir arazide elinizde harita da yoksa pusula size yön bulma konusunda yardımcı olacaktır.

 

4- El Feneri: Bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi eğer ilk kez bir araziye av için gidiyor ve geç saatlere kadar avlanmayı düşünüyorsanız karanlıkta size yol gösterecek bir el fenerine ihtiyacınız var demektir.

 

5- Av Silahı ve Silah Bakım Ürünleri: Avınızın türüne göre ihtiyacınız olacak av silahı ve bu av silahından maksimum performansı almanız için gerekli olacak av silahı bakım ürünlerini de mutlaka yanınıza almanız gerekli.

6- Bıçak veya Çakı: Bıçak veya çakı ne işime yarayacak demeyin. Zor arazi koşullarında kendinize yol açmak ya da avınız için mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

 

7- Hayvan ürünleri: Bir avcının kuşkusuz avdaki en büyük yardımcısı bir av köpeğidir. Bu hayvanın taşınması için gereken kafes, aksesuar ve en önemlisi yiyecek ihtiyacı da önemli avcılık malzemeleri arasına girer. Ava giderken avlanmamak için ihtiyacınız olan tek şey yanınızda bulunduracağınız avcılık malzemeleridir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top