Anasayfa / Avcılık / Avcılık İçin Gerekli Malzemeler
Avcılık İçin Gerekli Malzemeler

Avcılık İçin Gerekli Malzemeler

Avcılık ile ilgilenen herkes için piyasada birçok farklı markada ürünlere rastlamak mümkündür. Av malzemelerine göz atmak gerekirse; en önemliler arasında av giysileri gelmektedir. Eldivenler, palaska ve kemerler, bereler, şapkalar, can yeleği ve kamuflaj, yağmurluklar ve tozluklar, atış yelekleri ve özel çorap, tişört ve kazaklar av giysileri arasında ön sırada yer almaktadır. Bu giysiler de kendi aralarında birçok kategoriye ayrılmakta; termal, yün, deri gibi farklı seçeneklerde bulunmaktadır.

Av malzemeleri arasında bu giysilerden en fazla tercih edilen ve gereksinim duyulan giyecek kamuflaj yeleklerdir. Bir diğer avcı malzemesi şüphesiz av tüfekleri ve kurusıkı tabancalardır. Pompalı, çifte, tek kırma, trap/skeet, yarı otomatik gibi türleri olan tüfekler farklı namlu yatakları, ortalama ağırlık, ayarlanabilir gez ve fiber optik arpacık, dipçik, fişek yatağı, şok anahtarı ve farklı gövde seçenekleri ile tüfekler ve kurusıkı şarjör ve mermiler kendi aralarında çok çeşitli türlerde ve fiyatlarda piyasada mevcut bulunmaktadır.

Avcılıkta zorlu iklim koşullarına dayanıklı ayakkabı seçimi de çok önemli bir etkendir. Özellikle bot kullanımı avcı malzemeleri arasında çok gerekli olmakla beraber daha ılık mevsim şartları ve doğaya uygun olan sandaletler de bir diğer av giysisi olarak önem taşır. İklim koşullarına ve doğanın şartlarına göre bazı önlemler av için çok büyük önem taşır. Piyasada kaliteye ve kullanım alanına göre farklı çeşitlerde ve markalarda bıçak ve çakıya ulaşmak mümkündür.

Koruyucu kremler ve spreyler özellikle bot ve ayakkabılar için kullanılmaktadır. Bıçak ve çakılar avcı malzemeleri arasında en olmazsa olmaz ürünlerdendir. Balık avı, en önemli avcılık çeşitlerinden olduğundan dalış malzemeleri de kendi aralarında çok çeşitlere ayrılmaktadır. Dalış çantaları, maske ve setler, palet, zıpkınlar, aksesuar ve yedek parça, elbise aksamları, regülatör, dalış elbiseleri, şnorkel, su altı bıçakları balık avcılığında kullanılan avcı malzemeleri arasında yerlerini almaktadır.

Avcılık malzemeleri online alışveriş sitelerinden de artık kolaylıkla satın alınmakta ve kişilere ulaştırılmaktadır. Çeşitli kategorilerde her türlü avcılık malzemesine bir tıkla ulaşmak kişiler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top