Anasayfa / Avcılık / Havalı Tüfekler / Avcılık Merakınız Varsa Burası Tam Size Göre!
Avcılık Merakınız Varsa Burası Tam Size Göre!

Avcılık Merakınız Varsa Burası Tam Size Göre!

A’dan Z’ye aradığınız tüm bilgiler burada. Avlanma ve avcılık denildiği zaman bakış açınızı çok geniş tutmalısınız. Av tüfekleri, av yelekleri, av bıçakları, kamp malzemeleri, kullanım rahatlığı açısından hangisi sizin tarzınızı yansıtıyorsa ister otomatik ister manuel tüfekler olsun bunların yanı sıra kaliteli av tüfeği malzemeleri ve ürünlerine ihtiyaç duyacaksınız.

 

Düşük hasar seviyeli kurusıkı ses tabancanız her avda size eşlik etmelidir. Bunun yanında namludan kırmalı tüfekler taşıma açısından büyük fayda sağlarken otomatik av tüfekleri ise performans açısından büyük avantaj sağlar. Fişeklerinizin her zaman ulaşım noktanızda olması için üzerinizde av fişeği kapasitesi fazla olan av yeleğiniz bulunmalıdır. Avlanma bölgenize göre su geçirmez avcı pantolonu da kullanabilirsiniz. Hareket kabiliyetinizi azaltmaması için hafif ama sağlam avcı çizmesi kullanmayı unutmamalısınız. Her türlü duruma karşı lazer kesimli av bıçağınız her an ulaşabileceğiniz bir yerde olmalı ve her noktası son derece keskin olmalıdır.

 

Av malzemelerinin yanı sıra sadece av tüfeği malzemeleri büyük önem taşıyor. Örneğin gece avcılığını sevenler için uzun menzilli professional laser scope olmazsa olmazlardandır. Gece görüşünüz azalacağı gibi avınıza keskin bir atış sağlaması açısından laser scope büyük bir önem taşıyor. Kundak takımı seçiminiz sizin için büyük bir önem arz ediyor. Av deneyiminizi arttırmak ve keskin atışlar yapmak için kendinize uygun kundak takımını seçmelisiniz. Aynı zamanda yedek namlular büyük önem taşıyor. Kaçan avlarınıza uzak mesafeden mükemmel atışlar için namlu seçiminizde hava şartlarına kadar dikkat etmelisiniz.

 

Mesafe ölçer dürbünler kullanarak avınıza profesyonellik katabilirsiniz. Gece kullanımları için infrared dürbün daha kullanışlı olacaktır. Bu sayede ister havada isterse karada olsun avınızın sizden kaçma şansı olmayacaktır. Gereken bütün av tüfeği malzemeleri sizin elinizde iken avcılık sizin için büyük bir hobi olacak ve hayat kalitenizi arttıracaktır. Unutmayın, insan içgüdüsel olarak avcıdır.

Herkesin içinde çıkartılmayı bekleyen bir avcı vardır ve doğru malzemeler ile bunu ortaya çıkartmak sizin elinizde. Yine de avlanırken kendinize ve çevrenize karşı dikkatli olmayı unutmayın. Bilinçsiz ve yanlış malzeme seçimi ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top