Anasayfa / Avcılık / Avcılık Tutkusu Ve Aksesuarlar
Avcılık Tutkusu Ve Aksesuarlar

Avcılık Tutkusu Ve Aksesuarlar

Avcılık binlerce kişiyi peşinden sürükleyen ve dağ bayır demeden gezmesini sağlayan bir spor türüdür. Günümüzde binlerce insan avcılık lisansı alarak avlanma yapmakta ve boş vakitlerini bu şekilde bir aktivite ile değerlendirmektedir. Avcılık bir çok insan için bir tutku ve vazgeçilmez bir spor haline geldi. Ata sporu olan avcılık tabi sabır ve dayanıklılık gerektirir. Herkesin avcı olacağı düşüncesi çok büyük bir yanılgıya düşülmesine neden olabilir. Avcılık herkesin yapabileceği bir spor değildir. Avcılık dayanıklılık, güç, sabır ve zekayı bir arada barındıran ve emek ile zaman isteyen bir spor dalı olarak yüzyıllardan bu yana günümüze kadar gelen bir spor dalıdır.

Tabi sadece planlamak ve ben avlanacağım demek ile avcılık yapılmaz. Bunun için gerekli av malzemeleri temin etmek ve nasıl kullanılacağını, nerede kullanılacağını iyi bilmek gerekir. Av malzemelerinin en önemli unsuru tabi ki av tüfeğidir. Bunun için av tüfeği satan bayilere gidilmesi ve gerekli izinlerin çıkarılarak ruhsatlı bir şekilde av tüfeğinin alınması gerekir. Bunun yanında avcılık belgesinin mutlaka alınması gerekir aksi halde ceza almanız içten bile değildir.

Av malzemeleri konusunda bir çok ürün piyasaya sürülmektedir. Bunlar genellikle, av bıçağı, cep çakısı, bileme araçları, avcı yeleği, balıkçılık için gerekli malzemeler, yemler ve ağlar, kara avcılığı için havalı tabancalar gerekli malzemelerin başında yer almaktadır. Av malzemeleri bu sayılanların yanı sıra balıkçılık için kaşık, misina, iğneler kepçeler organik yemler, kara avcılığı için dürbünler, fenerler ve kara avcılığı için giyim malzemeleri ve botlar yer almaktadır. Avcılık spor olarak geniş alanlara yayılmıştır. Bunların başında kara avcılığı, su altı avcılığı yer almaktadır.

Günlerini saatlerini bu spor için harcayan binlerce insan malzemeler için de milyarlarca lirayı gözünü kırpmadan vermektedir. Tüfekler, kıyafetler, bıçaklar, çakılar, balık avlanması malzemeleri gibi binlerce çeşit ürüne milyarlarca lira harcayan avcılar günlerini bu işle uğraşarak geçirmektedir. Av malzemeleri sektörü de bu gelişimde avcılar için en iyi ve en kaliteli ürünü daha uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile avcıların hizmetine sunmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top