Anasayfa / Balık Avı / Balık Avı Malzemesi
Balık Avı Malzemesi

Balık Avı Malzemesi

Balık tutmak çok eskiden beri insan hayatında var olan bir aktivitedir. İnsanlar önceleri karınlarını doyurmak için avlanırken, günümüzde birçok kişi için stres attığı bir hobi halini almıştır. Gerek kıyıdan gerekse denize açılarak yapılan deniz avcılığı, birçok şehir için de geçim kaynağı olmuştur. Bununla birlikte balığın da Türk mutfağında önemli bir yeri vardır.

Eğer balık tutmaya yeni başladıysanız, ilk önce balık tutacağınız bölgede ne tür balıkların çıktığını öğrenmektir. Bunun için elbette internette araştırma yapmalısınız ancak; balık tutanlar ile sohbet etmek daha iyidir. Balık yakalama teknikleri için en başta bilmeniz gereken 3 şey vardır.

 

1) Oltayı kullanma şekli ( uzak ya da yakın atış, makaralı ve ya makarasız olta)

 

2) Yemin takılış şekli ( Canlı, ölü ya da sahte yem )

 

3) Olta takımı ve balık avı malzemeleri

 

Balık Avı Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balık tutmaya ilk başlayan kişiler genellikle bütün balık avı malzemeleri ile çantalarını doldurmalıdır. Oysa önemli olan avlanılacak yer ve balık çeşidine göre, balık avı malzemeleri hazırlamaktır. Bu konuda deneyimli olanlardan alacağınız, hangi balık ne zaman, nerde yakalanır gibi bilgiler de işinizi oldukça kolaylaştırır.

Balık avı malzemeleri çok çeşitli olduğu için, fiyat konusunda da akıl karıştırır bu nedenle isterseniz internetten isterseniz de bu işi bilenlerden fiyat araştırası yapabilirsiniz.

 

Balık Tutmaya Gitmeden Önce Araştırılması Gereken Konular Nelerdir?

Öncelikle hava durumu, tutacağınız balık türü için uygun mu onu araştırmalısınız.

Kullanacağınız yem eğer sahte olacaksa ne tür yem kullanılmalıdır. Fakat bu konuda birçok balıkçı sahte yemin ne kadar gerçekçi olursa, o kadar iyi olacağını düşünmektedir. Ayrıca çantanızı doldururken, gereksiz şeyler yerine size en çok lazım olacak balık avı malzemeleri yanınıza almanız en doğrusudur.

Balık tutmayı ister profesyonel olarak isterseniz de hobi olarak yapın, balık avı malzemeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle balık tutmada izleyeceğiniz yol, oldukça önemlidir.Çünkü balık tutmayı hobi olarak bile yapsanız, tutacağınız balık miktarı sizi teşvik eder ve heveslendirir, böylece de balık avcılığından daha çok zevk alırsınız.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top