Anasayfa / Dağcılık / Dağcı Malzemeleri Nelerdir?
Dağcı Malzemeleri Nelerdir?

Dağcı Malzemeleri Nelerdir?

Dağcılık spor türleri arasında en çok efor gerektiren ve en zor olan sporlardan biridir. Yüksek bir dağa birtakım aletler yardımı ile tırmanmak ile yapılan bu spor tüm dünyada oldukça ilgi görmektedir. Dağcılık sporu yapmak isteyenlerin çoğu adrenalin tutkunu insanlardır. Oldukça keyifli olan bu spor aynı zamanda çok da tehlikelidir. Bu sporu yapmak için birtakım malzemelere ihtiyaç duyulur. Bu malzemelere dağcı malzemeleri adı verilir.

 

Dağcılık malzemeleri genellikle şunlardan oluşur. Dağ ayakkabısı, polar ve softshell ceketler, su geçirmez ceketler, eldiven, içlik, şapka, bere, tozluk, uyku tulumu ve matlar, crash pad, iplik ve parlonlar, emniyet kemeleri, kasklar, karabinalar, krampon, kazma, tırmanış ayakkabıları, iniş ve emniyet aletleri, çekiç takoz ve sikke gibi malzemelerden oluşur.

 

Dağcılık sporunun yapılabilmesi için dağlık bir bölgeye ihtiyaç duyulur. Bu nedenle de ülkemizin en dağlık bölümü olan doğu Karadeniz ve doğu Anadolu bölgeleri dağcılığın en çok geliştiği bölgelerdir. Ülkemizde dağcılık sporu genellikle takımlar halinde yapılmaktadır. Tek başına yapılan dağcılık sporu oldukça tehlikelidir. Yüksek bir alana tırmanmak insanoğlunun hiçbir malzeme kullanmadan yapabileceği bir iş değildir. Bunun için dağcı malzemeleri adı verilen yukarda saydığımız malzemelerin kullanılması gerekir. Bu malzemeleri satın almak oldukça meşakkatli bir iştir. Dağcılık sporu ile uğraşan insanlar bu malzemelerin tamamını bir arada satın alabilmek için interneti tercih etmektedirler. Bu malzemeleri toplu halde almak çok daha avantajlıdır.

 

Dağcılık malzemeleri çok fazla olduğu için maddi açıdan da biraz fazladır. İnsanlar çok daha ucuza dağcılık malzemelerini internetteki çeşitli sitelerden satın alabilirler. Bu sitelerde aranılan her türde malzemeyi bulmak mümkündür. Bu malzemeler sayesinde çok daha hızlı ve güvende bir dağcılık serüveni yaşayacaksınız. Aynı zamanda ülkemizde bulunan çeşitli dağcılık kulüplerine de toptan fiyatlar ile dağcılık malzemeleri satılmaktadır.

Toplu halde satın alındığı vakit tüm ürünlerde çok büyük indirimler oluşmaktadır. Bunun bilincinde olan dağcılık kulüpleri tüm malzemelerini internetteki bu güvenilir sitelerden satın almaktadırlar. Alışveriş yapacağınız sitenin hem mallarının kaliteli hem de güvenilir olması gerekir. Böylece sağlık bir alışveriş yapma şansınız olur.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top