Anasayfa / Balık Avı / Deniz Balıksız Olmaz
Deniz Balıksız Olmaz

Deniz Balıksız Olmaz

İnsanların çoğu günlük iş hayatlarından koşuşturmaktan ve bunalımlarını dışa atmaktan ne yapacakları şaşırmış durumda oldukları esnada kendilerine çeşitli aktiviteler yaratmaya başlarlar. Sinemaya gitmek, TV izlemek, bisiklet sürmek, kitap okumak… Kısacası kafayı dağıtmak için kullanacakları bir sürü çeşitli aktiviteler. Fakat en güzel ve özeli ise eğer imkânları varsa balık tutmak… Çok işe yarayan ve insanı ciddi anlamda rahatlatan mini bir spor.

 

Günümüz spor aktivitesinde imkânlar el verdiğince spora merak sarmak her açıdan paha biçilemez harika bir değişiklik olur. Özellikle bir hafta sonunuzu çocuğunuzla beraber geçirilen bir beraberlik, paylaşım kulağa ne kadar da hoş geliyor. Almışsınız çocuğunuzu ya da çocuklarınızı çıkmışsınız birer balık avına. Hadi bakalım neler alıp nasıl bir balık avlanma zamanı sizleri bekliyor.

 

Planını yapmaya başlayalım birlikte. Ama balık tutmak için ilk önce spor öncesi hazırlamamız gereken Balık Malzemeleri bulundurmamız gerekir. Ne olabilir acaba bu Balık Malzemeleri; tabii ki ilk olarak olta. Olta olmadan balık nasıl tutulabilir. Olmazsa olmaz da balık oltasının ucuna balığı avlamak için balık yemleri almamız gerek. Kendi üzerimizi ihmal etmemeliyiz ki ona uygun kıyafetler giymeliyiz. Aksi takdirde üzerimiz balık kokusu ve deniz suyu olur. Son olarak ise avlanan balıkları koymak için bir kova.

 

İşte hepsi bu kadardır. Bu Balık Malzemeleri elde ettiğimiz sürece istediğimiz zaman istediğimiz yere balık avlamaya gidebiliriz. Çocuklarınızla geçirdiğiniz muhteşem bir günde cabası olarak sizin yanınızda kalıyor. Ne mutlu sizlere ki böyle güzelliklerin farkındasınız. Tabii ki kendi avladığınız balıkları yemenin keyfi de ayrı bir zevk ve tattır elbette. Bazı insanlar sevmeyebiliyor fakat balık vücudumuz için çok önemli vitamin ihtiyacımızı karşılıyor.

 

Bilmeyenler için söyleyelim Omega3 vitamini. Beyni, hafızayı, zekâyı, görselliği ve daha bilemediğimiz birçok yönden olumlu etkisi bulunuyor. Bazı ailelerde kendileri sevmediği için bu değerli zengin vitamin deposu balıktan çocuklarını mahrum eden aileler var ne yazık ki. Hiç tasvir edilmeyen bir durumdur. Çalışkan nesiller için akıllı nesiller gerek ve bunun için de kesinlikle Omega3 gerek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top