Anasayfa / Kamp / Doğada Kamp Yamak Ve Kamp Çantası Tercihleri
Doğada Kamp Yamak Ve Kamp Çantası Tercihleri

Doğada Kamp Yamak Ve Kamp Çantası Tercihleri

Eğer doğayı seven ve onunla iç içe olan bir kişiyseniz aileniz, arkadaşlarınız veya tek başınıza mutlaka kamp yapmışsınızdır. Çünkü kamp yapmak şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşarak biraz huzur bulunacak bir yerdir. Kamp aynı zamanda aile ile yapılıyor ise aileyi daha çok birbirine bağlar ve bu da kamp yapmayı daha bir güzel hale getirir. Bu kampın en vazgeçilmez malzemelerinden biri de kamp çantasıdır.

Kamp çantası değişik hava koşullarına ve doğa şartlarına göre farklılık ve büyüklük gösterir.

Nasıl bir kamp çantasına ihtiyacınız olduğunu 3 ana başlık altında toplayabiliriz.

  1. Yapacağınız kampın süresi;

Çünkü kamp süresine göre alacağınız malzeme miktarı da değişmektedir. Mesela;

bir günlük kamplar için 10 litrelik kamp çantası,

birkaç günlük kamplar için 20 ila 50 litrelik kamp çantası,

daha uzun kamplar için ise 50 ila 70 litrelik bir kamp çantası sizin için uygun olacaktır.

  1. Mevsim ve kamp yapacağınız gölgenin doğal yapısı;

kamp yapacağınız bölgenin hava şartları ne kadar sertleşeceğine bağlı olarak yanınıza alacağınız uyku tulumu, kamp çadırı gibi malzemelerin hacmi de değişecek ve buna bağlı olarak kamp çantanızın hacmini de büyütmek gerekecektir.

  1. Kişisel seçimler;

bu faktör en son ve en önemli olandır. Çünkü insanlar eğer bazı ihtiyaçlarından vazgeçmeyip bu fazla ağırlı taşır. Bazı insanlar ise fazla ağırlık istemez ve bu tercihlerinden vazgeçerler.

Çanta tercihlerinizde bir diğer olay ise sırt uzunluğunuza göre çanta seçmektir. Çünkü yanlış çanta seçimi size ciddi sırt problemlerine parlayabilir. Kamp çantasının kendi ağırlığı da bu seçimde önemlidir. Çünkü bu da taşıma yaparken ekstra yük anlamına gelmektedir.

Bunları da anladıktan sonra kamp çantası almak için bir mağazaya gittiğinizde birçok marka ile karşılaşacaksınız. Bu markalar çok düşük fiyatlardan uçuk fiyatlara kadar olmaktadır. Bu fiyatlandırmalar tabi ki de marka, boyut, boş ağırlık, ergonomik tasarım çeşidi, fonksiyonel çeşitlilik miktarına göre değişmektedir. Seçiminizi yaparken çok dikkatli olun çünkü bu tercih doğa da sizin belki de hayatınızı kurtaracak olabilir. Çünkü unutmayın doğada kamp yaparken yapacağınız bir hatayı belki de doğa ana asla affetmeyebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top