Anasayfa / Kamp / En Rahat Kamp Hayatı
En Rahat Kamp Hayatı

En Rahat Kamp Hayatı

 

Yaz aylarında gençlerin vazgeçilmezi kamp kurmaktır. Özgürce seyahat etmek, doğayı iç içe yaşamak, güzel havayı net şekilde solumak isteyen gençler oteller yerine kampları tercih etmektedir. Kamplarda İstenilen yere konaklama şansı vardır. Taşınabilir özelliği vardır.

 

Kamp malzemeleri olarak en çok çadır kullanılmaktadır. Kimileri de çadır yerine baraka kullanmaktadırlar. Baraka; çinko, aleminyum veya bakırdan yapılmış hafif temelsiz evlerdir. Rüzgârdan kolay etkilenen çadırlar genellikle yazın kurulur. Naylon çadırlar yağmur geçirmez özelliklere sahiptir. Kamp malzemeleri sadece çadırdan ibaret değildir. Uyku tulumu, şişme yatak, şişme yastık, çakı, katlanabilir kamp bıçağı, katlanabilir kamp sandalyesi, portatif masa gibi malzemelerde kamp malzemeleri arasında yer almaktadır.

 

Şişme yatak; kamp yatağı olarak da adlandırılır. Şişme yatak olmadan kampa çıkılmaz. Yerde yatmak isteyen olabilir. Fakat konforlu bir uyku uyumak isteniyorsa kamp tatili çok güzel geçsin isteniyorsa şişme yatak götürmek şarttır. Hazır yatak haline gelmeden önce çantamızın cep kısmına sığdırılabilir. Fazla yer kaplamamaktadır. Tek kişilik yatak olmasıyla beraber çift kişilik yataklarda bulunmaktadır.

 

Uyku tulumu; kamp hayatının olmazsa olmazıdır. Doğada rahat bir uyku uyumak istiyorsak uyku tulumu en yakın dostumuzdur. Su geçirmez kumaşlardan yapılmıştır. Açık havada uyumak isteyen kişilerin yardımcısıdır.

 

Uyurken rahat uyumak verimli uyumanın püf noktasıdır. Yastıksız uyumak boyun ağrılarına sebebiyet verebilir. Bu durumda kamp tatilimizi kötü etkileyebilir. Bu nedenle kampa mutlaka şişme yastıklarınızda götürmeliyiz.

 

Çakı; kampta sıkıntı yaşamamak için şart olan bir el aracıdır. Çadır kurarken, bişeyler keserken ya da açarken birçok işlerde çok fonksiyonlu çakılar işimize yaramaktadır.

 

Katlanabilir kamp sandalyesi, manzarayı seyretmek amacıyla kullanılan bir araçtır. Yırtılmaz kumaştan yapılmıştır. En kilolu insanı bile taşıyabilmektedir. Kişi ayaklarını uzatarak rahat etmesi halinde bu sandalyelerden faydalanabilir. Sadece kamplarda değil, evin balkonunda, bahçede, parkta veya kapının önünde bile rahatlıkla kullanılabilir.

 

Katlanabilir masayla yemek yemenin keyfi bir başkadır. Doğa ile iç içe doğanın keyfini çıkartarak yerde oturup ayaklarımızın uyuşması yerine portatif masalarda yiyip içmek farklıdır. İstenilen yere taşınılabilen masa her anın keyfi yemek yiyerek sürdürülebilir.

 

Birçok internet firmaları tarafından uygun fiyata satılan kamp malzemeleri kampçıları oldukça sevindirdi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top