Anasayfa / Avcılık / Havalı Tabancalar / Havanız İçin Havalı Tabanca
Havanız İçin Havalı Tabanca

Havanız İçin Havalı Tabanca

Son zamanlarda popülerliğini artırarak devam eden bir sektör de atıcılıktır. Bu sektörü cazip kılan da bu işten ne denli zevk alındığıdır. Hedefi on ikiden vurduktan sonra nişan yerine gidip hedefimizin en güzel noktadan vurduğumuzu görmek insana büyük bir haz verir. Atış için çok çeşitli silahlar bulunmasına karşın bu işi sadece zevk için yapmak için havalı tabancalar seçilmelidir.

Bu tabancalar ateşli bir silah değildir fakat ateşli silah kadar olmasa da etkili bir tesir gücüne sahiptir. Sıkıştırılan bir havanın birden serbest kalmasıyla birlikte küçük bir kurşunu çok büyük bir şiddetle ileri fırlatma esasına göre çalışan bu tabancalar son yıllarda insanlardan özellikle atışa merakı olanlar tarafından rağbet görmektedir.

 

Bu tabancanın en büyük dezavantajı tek mermi atmasıdır. Kurma kolunu kurduktan sonra tetik mekanizmasına basılmasıyla sıkışan hava sadece bir mermiyi fırlatır. Tabancanın tekrar mermi atması için kurma kolunu tekrar kurmanız gerekmektedir. Atıcılık ve nişancılık için son derece ideal bir alettir. Kurşunu bir mısır tanesi kadardır ve hafiftir. Fakat atış bir canlıya yönelik olursa gerçek mermi kadar etkili olmaktadır.

Zira atışı bir ağaca yaptığınızda mermi ağacın içine gömülmektedir. Ağacı delerek içine giren mermi canlının etine her şekilde girmektedir. Bu olumsuz durumla karşılaşılmaması için kurma kolunu kurduktan sonra mutlaka sıkışan havanın boşaltılması gerekmektedir. Atış için işiniz bitse bile eğer kurma kolu ile sistemi kurmuşsanız mermiyi rastgele göndermeniz tavsiye edilmektedir. Bu şekilde havalı tabancalar daha emniyetli kullanılmaktadır.

 

Çalışma prensibinin basitliğiyle ön plana çıkan bu tabancalar fiyatları konusunda da son derece caziptir. Piyasada 150 liradan başlayan tabancaları bulmak mümkündür. Tabi daha kaliteli bir havalı tabancaya sahip olmak isteyenler biraz daha pahalı olanları tercih etmelidir. Tabanca alındıktan sonra sıfırlama işlemini yaptıktan sonra daha başarılı atışlar yapabilirsiniz.

Sıfırlama işlemini bilmiyorsanız bu konuda deneyim sahibi olan kişilere yaptırabilirsiniz. Havalı tabancanın mermisi de son derece ucuzdur. Kutu içerisinde satılan mermileri kutusunu beş liradan alabilirsiniz. Burada da daha kaliteli mermileri tercih etmeniz önerilmektedir. Biraz daha fazla ödeyerek alacağınız daha kaliteli mermiler tabancanızın yivine zarar vermemektedir. Tabancanızın ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktadır.

 

3 yorum

  1. Böyle tabanca görmedim. Resmen ateş ediyor 😀

  2. orda 50 tane silah var hangisi için dedin birader? yazılan bilgiler bilmeyenler için iyi olmuş. vesselam.

  3. Hayırdır kardeşim? 50 tane silah var diyorsun saydın mı? Hem belki hepsi için söyledim..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top