Anasayfa / Kamp / Kamp Malzemeleri Nelerdir?
Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Nasıl ki bir yolculuğa çıkarken yanımıza eşyalarımızı koyacağımız bir çanta ya da valiz alıyorsak, kampa giderken de aynı şekilde hazırlık yapılması gerekmektedir. Değişecek olan tek şey, çantanın içerisine konulması gereken eşya ve malzemelerdir.

Yanınıza alacağınız kamp malzemeleri gidilen yer ve hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Özellikle ıssız ve daha önceden hiç gitmediğiniz bir yere gidecekseniz, yanınıza alacağınız malzemeler ayrı bir önem taşıyacaktır. Çünkü bu durumlarda her türlü ihtimalin göz önüne alınması gerekmektedir.

Çadır, yanınıza alacağınız kamp malzemeleri arasında en önemli olanıdır. Gece konaklaması yapılan kamplarda mutlaka bulundurulmalıdır. Kampa çadır götürürken, öncelikle mevsim ve doğa şartları göz önüne alınmalı sonra da çadırın içerisinde konaklayacak kişi sayısına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Çadırın yanı sıra, uyku tulumu, ilk yardım çantası, kibrit, harita, pusula, hava pompası, yağmurluk, sırt destekli kamp çantası, yiyecek, giyecek, el feneri ve kafa lambası gibi malzemeler de mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken kamp malzemelerindendir.

Gideceğiniz kamp yerinde mangal yakmayı düşünüyorsanız, ekstradan mangal malzemelerini yanınızda bulundurmanız gerekecektir. Bunun için; mangal, mangal kömürü, tel ızgara, tabak, çatal, bıçak, kaşık gibi çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Doğanın eşsiz güzelliğine bakarak kahve keyfi yapmak isterseniz, kamp ocağı ya da reşo yakıtını yanınıza almanız gerekecektir. Böylece kahvenizi kolayca ocakta pişirebilir, arkadaşlarınızla beraber huzurlu bir kahve keyfi yapabilirsiniz.

Güvenli ve keyifli bir kamp keyfi yapmak istiyorsanız, doğru ve gerekli malzemeleri yanınızda bulundurmalısınız. Aksi takdirde, kamp yaparken zorluk yaşayabilirsiniz. Özellikle uzun süreli kamplarda yanınıza alacağınız malzemelerin ayrı bir önemi olmaktadır. Hava koşulları zaman içerisinde değişiklik gösterebileceği için, zorlu hava şartlarına yönelik yanınızda bulundurduğunuz malzemelerin bu durumlarda size büyük faydası olacaktır.

Rahatınıza düşkünseniz, gerekli malzemelerin yanı sıra şemsiye, ayaklı saha çadırı, şişme yatak, tabure, masa gibi malzemeleri de kampa götürebilirsiniz. Sıcak havalarda kamp yapacaksanız da güneş kremi ve güneş gözlüğünüzü yanınızda bulundurabilir, güneşin olumsuz etkilerinden korunabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz, yüksek faktörlü güneş kremlerini tercih etmeli ve güneşe fazla çıkmamaya özen göstermelisiniz. Kamp eğlencelidir; ancak eğlencenin eksik kalmaması adına, kamp için gerekli olan malzemeleri eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top