Anasayfa / Kamp / Kamp Malzemelerinizi Dikkatli Seçin!
Kamp Malzemelerinizi Dikkatli Seçin!

Kamp Malzemelerinizi Dikkatli Seçin!

Kamp yapmak, modern dünyanın telaşesinden kurtulmak için en uygun etkinliktir. Yeni yerler keşfetmek, doğada kendimizle iç içe olmak, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve kafa dinlemek. Ancak kamp ‘ha’ deyince yapılamıyor maalesef. Kamp malzemeleri en önemli konudur. Bazı kamp severler bir yıl boyunca kamp malzemeleri üzerine düşünürler. Çünkü yaban hayatta kalmak zordur. Kamp yapmak deyince akla gelen malzemelerden bazıları; çadır, battaniye, şişme yastık, şişme yatak, el feneri, bıçak, alüminyum tencere, çizmez bıçak, çizmez çatal, uyku tulumu bu liste say say bitmez.

 

Biz en iyisi en çok işimize yarayan, hayat kurtaran malzemeleri inceleyelim. Örneğin mat, olmazsa olmaz bir malzemedir. Kampçıların velinimetidir. Yalıtım malzemesi en çok ihtiyaç duyulan eşyalardandır. Dört mevsime uygun kamp çantası mevcuttur. Yemeğinizi kendiniz mi yapacaksınız yoksa civar lokantalarda mı yiyeceksiniz? Bana kalırsa kamp yapmanın anlamı kendi işinin çaresine bakmaktır. O yüzden kendin pişir, kendin ye!

 

Gelelim giysilere… Giysilerinizi iklime göre ayarlamalısınız. Olur da dereden geçersiniz ayakkabılarınız su geçirmez olsun. Pantolonlarınız keten olsun ki ıslanırlarsa hemen kurumaları gerek. Yağmurluğu da unutmadan söyleyelim. Çöplerinizi doğada bırakacak değilsiniz o yüzden çöp poşetleri için ayrı bir yer ayırın. Yaban hayatta neyle karşılaşacağınızı asla kestiremezsiniz. Eğer alışkın değilseniz ve ilk seferinizse yanınızda tecrübeli bir kampçı olması sizin için daha avantajlıdır. İşin püf noktalarını yaşayarak, deneyimleyerek öğrenirsiniz.

 

Kamp kurulur da kamp ateşi olmadan olur mu?

 

Ateşi yaktınız, sandalyenizi de kurdunuz işte kampın en güzel anlarından birisidir. Tüm günün yorgunluğunu, çilesini, cefasını bu zaman diliminde atarsınız. Ateşle işiniz bittikten sonra söndürmeyi unutmayın ki doğal alanlarımız ve yabani hayvanlarımız yok olmasın! Kamp yapmak, azla yetinmeyi, yokluğu öğretir. Bol vaktiniz olduğu için düşünmeniz, karar vermeniz daha sağlıklı ve yararlı olur.

 

Ayrıca ilk yardım çantanızı, sürekli kullandığınız ilaçları, olur da kaybolursunuz diye işaret fişeğinizi, el feneriniz için yedek pillerinizi yanınıza alın. Katlanabilir sandalye, olta takımı ve bu anlarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi. Bizler size en iyi şekilde hizmet etmek için buradayız. Umarım yardım edebilmişizdir. Haydi, ne duruyorsunuz kampa!

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top