Anasayfa / Kamp / Kamp Mevsimi
Kamp Mevsimi

Kamp Mevsimi

Kamp bütün yaştan herkesin hobi olarak gerçekleştirebileceği bir ilgi alanı, hoş vakit geçirebilecekleri aynı zamanda güzel bir tecrübe, macera olarak seçilebilecek hoş bir hobidir. Peki, kamp için ne gerekir daha doğrusu kamp malzemeleri nelerdir?

 

 

Öncelikle uyuyacağımız yer ve alan için biraz kısıtlı imkanlar olacak bu durumun üstesinden gelebilmek için mutlaka uyku tulumu bulundurmamız şarttır. Tabi ki mevsim ve iklim değişikliklerine uygun bir seçim yapmamız gerekir.

 

Tabi ki akşam olunca, karanlık çökünce çeşitli işlerimiz de sıkıntımız olmaması için kafa lambası ihtiyaçlarımız içinde olabilir. Yol bulmamız da bize büyük yardımcımız olur.

 

Bulunduğumuz ortam da susuzluk sıkıntısı çekmemek kampta yapacağınız çeşitli aktiviteler için yanımızda bolca su bulundurmamız gerekecektir. Her ihtimale karşı su arıtmak amacı ile yanımız da su filtresi bulunduralım.

 

Tabi ki doğal ve pek haz etmesek de haşeratların sıkça bulunduğu bir yerde böcek ve sinek kovucu spreyleri yanımız da bulundurmak bizim için avantajlı ve kamp maceramızı mahvedecek unsur olmaktan çıkacaktır bu unsurları engellemek için kamp malzemelerinizi yanınıza almanız kesinlikle gereklidir. Alacağınız kovucu spreylerin içindeki DEET maddesinin fazla olmasına dikkat edin.

 

Artıklarımız ile doğayı kirletmemek için yanımız da büyük boy çöp torbası bulundurmalıyız. Kesinlikle büyük olmalı ve torbamızın ağzını çöp koyduktan sonra kapatmalıyız. Böyle yapmak haşeratların kamp bölgenize toplanmasını önleyecektir.

 

Küçük kullanışlı bir kesici alet olarak çakıyı tercih etmeliyiz. Pek çok alanda işimize yarayacaktır. Örneğin; avlanma aracı olarak kullanabilirsiniz. Ateş yakmak için gereken odun parçası toplamanız da faydalı olur.

 

Bulunduğunuz zemin uyuma ve ya uzanmanıza el verişli bir zemin değilse kamp matı size çok faydalı olacaktır. Ayrıca yağmur yağması durumunda tulumunuzun ıslanmasını önler.

 

Ateş yakmak da olmazsa olmazımız kibrit veya çakmak bizim için çok faydalı olacaktır. Avlandığımız ve ya pişirmek istediğimiz gıdalarda yardımcı olacaktır.

 

Gideceğimiz yere ulaşıma yardımcı olması ve olası kaybolma durumlarımız da oldukça fayda sağlayacaktır.

 

Olası kaza gibi durumlarda yanımız da tabi ki önlem ve ilk yardım sağlayabilecek alet edevat bulundurmamız gerekir sağlığımız için alabileceğimiz bir önlemdir.

 

Yanımıza alacağınız kamp malzemeleri ve sırası kesinlikle zaruri ihtiyaçlardan ibaret olmalıdır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top