Anasayfa / Kamp / Kamp Yapmaya Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?
Kamp Yapmaya Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Kamp Yapmaya Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Günlük hayatın rutininden kurtulup iki ya da üç günlük bir tatile çıkmak isteyen bazı insanları tercihi kimi zaman kamp yapmak oluyor. Kamp, çadır ve barakalardan oluşan konaklama yerlerine verilen genel addır. Kamp genel olarak dağlarda, ormanlarda yapılabilir. Tatil olarak kamp yapmayı tercih eden insanlar genel olarak doğayı seven, doğayla iç içe olmayı seven insanların tercihi oluyor.

Doğayla iç içe olmayı çok sevmeyen, hayvanlardan korkan, hassas vücutlu insanlar genel olarak kamp tatilini seçmiyor. Çünkü kamp hayatı normal hayatımız gibi konforlu değildir. Kamp yapmaya karar verdiysek yanımıza alacağımız kamp malzemeleri seçimi oldukça önemlidir. Yanımıza en ufak bir aracı bile almamız tatilimizi zehir edebilir.

Kampa giderken alacaklarımızın listesi yaptığımız kampın yerine, kamp yapacağımız mevsime göre değişir. Ama genel olarak alınması gereken kamp malzemeleri listesi şöyledir; uygun hacimde ve su geçirmeyen bir çadır, cep telefonu, güneş enerjisiyle çalışan şarj cihazı ya da yedek şarj cihazı, sağlam ve kullanışlı çeşitli boyalarda poşet, havlu, dikiş seti, küçük notlar alabilmek için kalem ve kâğıt bulunmalıdır.

Mum, ateş yakabilmek için çakmak ve kibrit, balık tutma imkânı varsa misina ve iğne, kol saati, güneşten korunmak için güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka, hijyeni tam anlamıyla sağlamak için tuvalet kâğıdı, peçete ve sabun, yön bulabilmek için pusula, düdük, fener, pil, yedek pil, yedek iç çamaşırı, hava koşullarına göre polar kazak, mont, uyku tulumu, kalın ve ince halat, ilk yardım seti olarak sıralanabilir. Bu liste daha da çoğaltılabilir ya da mevsime göre bazı araçlar listeden çıkarılabilinir. Bu listedeki araçların yanı sıra yemek yemek için mutfak malzemeleri de alınmalıdır. Mutfak malzemeleri plastik tercih edilmelidir.

Kamp yaparken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır mesela kamp için götürecekler listesindekileri eksiksiz olarak yanınıza almalısınız bunları almamanız durumunda mağdur olabilirsiniz. Kamp tatili doğayla iç içe olmak isteyenler için mükemmel bir tercih olacaktır. Günlük hayatın tüm stresinden kurtulmak, tam anlamıyla rahatlamak ve kafanızı boşaltmak için kamp tatili yapmak sizin için muhteşem bir tercih olacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top