Anasayfa / Kamp / Kamptayken Rahatınız Bozulmasın
Kamptayken Rahatınız Bozulmasın

Kamptayken Rahatınız Bozulmasın

Hayatın stresli ortamından uzaklaşmak için bir an olsun doğa ile baş başa kalıp doğanın tadını çıkarmak çok eğlenceli aynı zamanda zevkli bir aktivitedir. Kampa çıkıp kampın eğlenceli dakikalarını sevdiklerimizle beraber geçirerek hayatta unutulmayacak anlarımız olsun hepimiz isteriz. Burada önemli olan kampın zevkinin sonuna kadar alınması için kampta en ufak bir pürüzün olmaması gerekmektedir.

 

Bunun içinde kamptayken her türlü malzemenin olması bir ön şarttır. Bu malzemelerden kamp mutfağı malzemelerinin çok iyi bilinmesi ve bulundurulması gerekir. Pekâlâ, bu malzemeler nelerdir? Bu konuya değinecek olursak ocaklar ilk sırada gelmektedir. Kampta yiyeceklerin yenilebilmesi için ateşe ihtiyaç vardır. Bunun içinde bir ocağa ihtiyaç vardır. Kampta ocağın olmaması düşünülemez.

 

Kamptayken kamp malzemelerinin bilinmesi çok önemlidir. Bilinmesi gerekir ve kampa giderken bu malzemelerin temin edilmesi kamptaki alınan zevki katlayacaktır. Bir diğer malzeme portatif su arıtıcısıdır. Su arıtıcının olması su sıkıntısının çekilmemesi anlamına gelmektedir. Kamp uzun bir etkinlik olduğu için kampa götürdüğümüz su belli bir süre sonra tükenecek ve kalmayacaktır.

 

Çevreden aldığımız sularında içilebilir olduğunu bilmediğimizden dolayı su arıtıcısının bulundurulması olası zehirlenmelerin ve hastalanmaların önüne geçecektir. Kamptayken kamp mutfağı hakkında gerekli donanımlara sahip olmalıyız. Yemek setlerinin tam olması mutfak yönünden sıkıntı çekmemizin önüne geçmektedir. Ayrıca çatal, kaşık ve bıçak takımlarının tam ve eksiksiz olarak olması kampçılıkta çok önemlidir. Yine su kaplarının hijyene uygun olması sağlık açısından son derece önemlidir.

 

Kamp hayatında en önemli araç ve gereçlerden olan termoslar kamp hayatında vazgeçilmez bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine bardakların da bulundurulması kampın önemli ayrıntılarından birisidir. Ayrıca kamptayken çakıların olması diğer önemli bir husustur. Zira çakılar kamp hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Bir şeyler kesme ihtiyacı kampta her zaman ihtiyaç gösteren bir durumdur. Yine kamptayken hazır yemeklerin de olması kampta hayatı kolaylaştıran bir durumdur. Ayrıca çaydanlığında bulundurulması çay tiryakileri için önemli bir malzemedir. Ve yine ateş yakmak için kibrit veya çakmağın olması da çok önemlidir.
Kamptayken bu tür malzemelerin noksansız olarak bulundurulması kamptaki hayatımızı kolaylaştıracağı gibi ortamdan da alınan zevki katlayacaktır. Bu yüzden bir kamp ortamına katılırken belirtilen malzemelerin yanımızda götürülmesi oradaki yaşantımıza bir lüks getirecektir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top