Anasayfa / Balık Avı /  Kolay Balık Avı Teknikleri
 Kolay Balık Avı Teknikleri

 Kolay Balık Avı Teknikleri

Balık tutmak çoğu insanın vazgeçilmez hobilerinden biridir. Ama her işte olduğu gibi balık avlamada da, bir takım bilgilere sahip olmak ve sonuç veren balık avı tekniklerini bilmek gerekir. Örneğin balık avlamayı bilmiyorsanız ve bu konuda hiçbir araştırma da yapmadıysanız, hiç balık avlayamadan eve dönebilirsiniz. Balık avlamanın da yerine göre teknikleri ve malzemeleri vardır.

 

Kıyıdan Balık Avlama

 

Bu balık avlama çeşidi en basit ve fazla malzeme gerektirmeyen avlanma çeşididir. Kıyıda balık avı, savurma oltayla yapılır ve bu oltaların kullanılma nedeninin balıkları yeme çekme olduğunu unutmamız gerekir. Savurma olta ile balık avlanacak yerin, kumlu olması, akıntı ve kayalık olmamasına dikkat etmek gerekir. Eğer akıntı olursa, oltanızı attığınız zaman sabit olarak durmaz, akıntıda sürüklenir ve eğer kayalık olursa oltanızı çekerken kayalıklara takılıp misinanız kopabilirler.

 

 Balık avında Dikkat Edilmesi Gereken konular

 

Eğer kıyıdan balık tutuyorsanız kesinlikle avlandığınız bölgedeki balıkların ağırlıkları hakkında bilgi edinmeniz gereklidir. Çünkü her misina, her balığı çekemez. Misinanızınız gam yapmaması için mutlaka fırdöndü kullanın. Oltanızın bedeninin ana misinadan mutlaka daha ince olmasına dikkat edin.

 

Yine balık avı yapacağınız yerde ne tarz iğne kullanmanız gerektiğini araştırmalısınız. Bu belirtilen konulardan birini bile atlayıp balık avına çıkarsanız, ya oltanıza hiç balık gelmez veya oltanıza takılan balığı çekerken oltanız sizi yarı yolda bırakır.

 

Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda yapacağınız balık avı, size kolay bolca balık avlama zevkini tattıracaktır. Ama unutmayınız ki, belirtilen av tekniklerini eksiksiz uygulamanız gerek. Her işin püf noktası olduğu gibi balık avlamanın da püf noktaları vardır.

 

Eğer biraz da şansınız yaver giderse, bu tekniklerle balık avlamamanız imkansız olacaktır.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top