Anasayfa / Olta / Olta Takımı Çeşitleri
Olta Takımı Çeşitleri

Olta Takımı Çeşitleri

            Olta takımı ile ilgili bilgileri anlatacağımız bu yazıda, öncelikle olta hakkında halk arasında yanlış bilinen bir detayı açıklığa kavuşturalım. Birçok insan oltayı, ucuna yem takılan iğne diye biliyor, bu yanlış bir bilgidir. Gerçekte ise; bir mantara bağlı misinaya olta denir. Beden ise oltaya bağlanan misinaya, bedene bağlı misinalara da köstek denir. Kösteğe bağlı iğne ve iskandillerin hepsine birden de olta takımı denir.

 

Olta Takımı Çeşitleri

 

Olta takımlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Her olta takımı avlanma yeri ve av durumuna uygun olarak kullanılmalıdır. Aksi taktirde avlanmadan sağlıklı bir sonuç alamazsınız. Şimdi size olta takımlarının çeşitlerini başlıklar ve maddeler halinde anlatacağız.

 

Uzun Oltalar

 

Zokalı Oltalar

 

Kaşık Oltaları

 

Çapari takımı

 

Sedirtme Oltalar

 

Dip Sürütmesi takımı

 

Çarpma Çakımı

 

Yemli Oltalar

 

                        Olta takımı konusunda size en çok tercih edilen olta takımlarını sıraladık. Sıraladığımız olta takımlarının her biri avlanılacak yerin özelliğine göre kullanılır. En verimli avlanma açısından, öncelikle avlanacağınız yerin ne tarz olta kullanıma uygun olduğu hakkında bilgi edinmenizde fayda var.

 

Unutmayın her olta takımı ile her yerde balık avlayamazsınız. Bu nedenle önce araştırıp ona göre olta takımı almanızı tavsiye ederiz. Balık severler için özel olarak tasarlanmış sitemizde sadece balıkçılık ile ilgili değil kamp ihtiyaçlarınız içinde birçok aksesuara ve araca sahip olabilmektesiniz. Geniş ürün yelpazesi ve deneyimli kadrosu ile hizmet veren Balikmarketim.com siz değerli müşterilerin huzurunda güvenli bir alışveriş alt yapısı sağlamaktadır.

 

Site üzerinden satın aldığınız ürünleri kredi kartı, havale/eft veya kapıda ödeme seçenekleri satın almanız mümkündür. Bu sayede alacağınız ürünler kısa bir süre içerisinde kargoya verilerek tarafınıza yola çıkacaktır. Sadece kendiniz için değil balıkçılık ve bu hobiye ilgi duyan sevdikleriniz içinde hediyeler alarak onlara bir adım attırabilirsiniz.

 

Günümüzde balık avı birçok farklı çeşitte uygulanmaktadır. Tüplü dalış, tüpsüz dalış, olta balıkçılığı, ağ balıkçılığı gibi kendi içinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bunların arasından ise en eğlenceli olanlar tüplü / tüpsüz balık avcılığı ve olta balıkçılığıdır. Fakat olta balıkçılığı için sabrınızın da güçlü olması gerekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top