Anasayfa / Outdoor Giyim / Outdoor Giyimde Çizmeler
Outdoor Giyimde Çizmeler

Outdoor Giyimde Çizmeler

Pek çok kadının zaafıdır ayakkabılar. Hemen hemen her kadının dolabında birden fazla ayakkabı çeşidi olduğunu görebiliriz. Bu durum bazen mecburiyettir fakat bazen de mecburiyetin dışında zevk meselesidir. Ayakkabıların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kış aylarının ayakkabı çeşidi ise çizmelerdir.  Çizmeler, en bilinen genel anlamıyla diz kapağına kadar uzanan ve kış mevsiminde tercih edilen bir ayakkabı modelidir.

 

Kış mevsiminde zorlu hava koşullarından korunmak için tercih ettiğimiz çizmeler, sadece bu mecburiyetin dışına çıkıp bize oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Gerek kapısından içeri girdiğimiz mağazalarda gerek internetten yaptığımız araştırmada geniş seçenek yelpazesini görebiliriz. Oldukça fazla modele sahip olan çizmenin bir kaç modeline bakacak olursak eğer öncelikle tam olarak diz kapağında biten çizmelerin tercih edildiği görülmektedir. Bunun nedeni hem her boyda ki insana hitap etmesi hem de hemen hemen her kıyafetle rahatça kombin edilmektedir.

 

Bu tip bir çizme giyeceksek eğer pantolon seçimimiz ona göre olmalı. Ya tam olarak paçasının çizmenin içinde kaldığı dar paça ya da bize sorun teşkil etmeyecek bollukta bir paça tercih etmeliyiz. Etek ya da elbiselerde bu durum daha rahat olduğundan çok bir dikkat istememektedir. Bunun dışında diz kapağının üzerinde ki çizme modelleride oldukça rağbet görmektedir. Fakat bu model çizmeleri giyebilmek için bacak boyumuzun biraz uzun olması gerekmektedir. Bu tarz çizme modelleri kombini ise mini etek ya da elbiseler ile çok hoş bir görünüm sağlamaktadır.

 

Bunun dışında tercih edilen diğer bir model ise yağmur çizmeleridir. Yağmurlu havalarda daha farklı çizme modeli tercih edilmesinin nedeni hem su geçirmez özel bir yapıya sahip olması hem de içinde sıcak tutan bir yapıdan çok yağmura dayanıklı bir yapısının olmasıdır. Çizme modellerinde dolgu topuk ya da ince topuk seçiminden yana olan kadınların sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle şıklığı yakalamak isteyen kadınların tercihi bu doğrultudadır. Tüm bunlar dışında eski moda anlayışını yansıtan kovboy tipi çizmelerde tercihler arasındadır. Görüldüğü üzere oldukça önemli bir yere sahip olan çizme, kış mevsiminde kadınların en iyi arkadaşlarındandır.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top