Anasayfa / Dalış / Su Altındaki Macreda Dalış Elbiseleri
Su Altındaki Macreda Dalış Elbiseleri

Su Altındaki Macreda Dalış Elbiseleri

Deniz tutkusu dalma isteği bu ayrı bir tutku ve özgürlük. Okyanusun altındaki farklı bir dünya görselini izleme ve o dünyada kaybolup gitme. Suyun altı bu sporla ilgilenenler için harika bir alan. Tüm bunları yapabilmek için iyi bir dalış eğitiminden geçmiş olmak herhangi bir sağlık sorunumuzun olmaması gerekiyor. Suyun altındaki tehlikeleri de göz önünde bulundurursak bu sporu yaparken kullandığımız ekipmanlar can güvenliğimizi sağlamalıdır. Hangi konu olursa olsun konusunda bir uzmandan bilgi alınması gerekir. Her sporun riski vardır. Amaç tedbirli davranabilmektir.

 

Denizin altında rahat hareket edebilmek için uygun özellikte dalış elbiseleri olması gerekir. Suyun altındaki kullanılan giysi rahat hareket edebilmeyi sağlamalı. Hareket kolaylığı ürünün en önemli özelliği olmalıdır. Ana malzemesi azot türevi maddeler olup ısı tutucu malzemeden yapılmış olması boyunu bacakları sarmalıdır. Dayanıklı olması daha önemli vücudumuzu sarmalı ve bir örtü görevini görmelidir. Kullanılan giysinin malzeme özelliğini bilmeliyiz ve taklit ürünlerden kaçınmalıyız.

 

Bu ürün neopren ürünlerdir. Atmosfer şartlarına sıcaklığa ve tuzlu suya dayanıklı bir ürün.3mm kalınlığa kadar üretilen ürünlerde elastiki yapı mükemmel kullanım kolaylığı bir harika. Dalış elbiseleri, balıkçı elbiseleri, sörf giyimleri için ideal bir malzeme. Kıyafetlerin kalınlığı oldukça önemli bir etken 28-21 drece sıcaklıkta 3 mm kalınlığında kıyafet ideal iken.12-6 derece bir denize girilirken 6mm kalınlığında bir kıyafet tercih edilmelidir. Tek parça ya da iki parça tercih edebilirsiniz. Genelde tek parça kıyafetler daha çok tercih edilmektedir.

 

Su altında hafif hissetmemizi sağlamalı bize ağırlık kazandırmamalıdır. Bunun dışında elimizi saran aynı malzemeden yapılmış bir eldiveni tercih etmeliyiz. Malzemenin yanı sınıra dikiş kalitesi de mükemmel olmalıdır. Su altında dikiş bölgelerinden yırtılma sorunu kişi için tehlike arz edebilir. Over-lock dikiş ile dikilmiş bir kıyafet su sızdırabilir. Kamalı dikiş ya da kör dikiş adını verdiğimiz kıyafetler pahalı olabilir ama su sızdırma özelliği yoktur. Bu nokta da dalıcıya güven sağlar kullandığı kıyafetin uzun ömürlü olmasını da sağlar. Kullandığımız kıyafet amacına uygunluk özelliği taşıyorsa can güvenliğimizi sağlıyorsa iyi bir yüzücüysek denizi iyi tanıyorsak yapacağımız tek şey keyifle dalmak olur.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top