Anasayfa / Kamp / Tasarım Dolu Çakılar
Tasarım Dolu Çakılar

Tasarım Dolu Çakılar

Çakı bir hastalık tır bir hobi adeta bir felsefedir çakı seven kişiler için. Çakılar öyle bir dosttur ki yanınızda en zor zamanlarınızda hemen yardımınıza koşarlar. Çakı hastaları çok iyi bilirler ki bir çakı ormanda bir yay ok yapıp kuş tavsan avlayıp aç kalmanızı engeller bir çakı ansızın olmadık bir yerde bıçak lazım olduğunda hemen meydana çıkar. Tabi çakı bıçak sevdası çok değişik bir şeydir açıkçası.

 

Sizlere çakı çeşitlerinden bahsetmek isterim öncelikle isimlerinden bahsedelim benim hayran olduğumuz ilk bıçak dikiş tutmaz diye bilinen bursa çakısıdır. Ardından çift kanatları olan adı gibi adeta bir kelebeğe benzeyen adı da sallama özelliği ile bilinen kelebek adlı bıçaktır. Ardından çok fazla çeşitleri olan sustalı bıçakları tabi onlar kelebek ve bursa çakısı gibi o kadar sağlam olamıyor.

 

Sustalı bıçaklarının özelliği ise yandan açılma öncen çıkma silah şeklinde vs. birçok özellikleri vardır. Sustalı çakıları çoğu zaman hatta yüzde 90 oranında süs için yapılmış çakılardır. Piyasada satış ismi ile bilinen bıçak isimlerini size yazmak istiyoruz. Av çakıları, Kolombiya çakıları, Karambit çakıları en ünlü olan Smit&Wetsonn çakıları olarak çakılar mevcuttur.

 

Biz size hayran olduklarımız ve revaçta olan bıçak çakı türlerinden bahsediyoruz. Gelelim nerelerden temin edebilirsiniz sorusuna birçok çakı internet sitesi bulunmakta olup perakende satış yapan her kesin bildiği meşhur pazarlama ve satış sitelerinde de fazlası ile bulmak mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile her turlu üründe olduğu gibi çakılarda da teknoloji kullanılmakta olup bu teknolojilerin sayesinde hem kalite hem göz zevki olarak her isteğe her arzuya hitap edebilecek çakılar bulmak rahatlıkla mümkündür.

 

Kısacası çakı bir aşktır, çakı bir sevdadır, çakı hayranlığı gülün dikeninden vaz geçememesi gibi çakı hayranı da çakısından vazgeçemeyecek kadar önemlidir bizler için. Her işimizde bizlere yardımcı olabilen çakılar onları sizin kullanma yeteneğinize bağlı olarak daha fazla işe yaramaktadır. Bir çakı ile vida söke bilirsiniz bir çakı ile yiyeceklerinizi kesebilir meyvelerinizi soya bilirsiniz bir çakı ile kendinize av silahı yapa bilirsiniz bir çakıl ile çakıyı kullanmasını bilen kişi birçok isteğini yapabilir. Unutmamınki dünyada kullandığımız her şey keskin bir şeyin işlemesi ile meydana gelmektedir. Bunlarında ataları çakılardır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top