Anasayfa / Bot ve Motor / Ucuz Tekne Polyester Tekneler
Ucuz Tekne Polyester Tekneler

Ucuz Tekne Polyester Tekneler

Siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda son zamanlarda revaçta olan polyester tekneler hakkında yaptığımız araştırmalardan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle polyesterin nasıl bir madde olduğu hakkında ufak bilgilerle başlamak isteriz. Polyester, polimerlerin oluşumu ile ester fonksiyonel kümeleri içeren yoğuşma polimerleridir. Polyester doğa da bulunan bir maddedir. Polyesterin geniş bir ailesi vardır. Teknelerde kullanılan ise sentetik polyesterdir bu su geçirmez özelliği ile bilinir. İlk bilinen polyesterse 1830 yılında ortaya çıkmıştır.

 

Polyesterle ilgili bu kısa bilgilerden sonra teknelerle ilgili bilgilerde bulunmak isteriz. Teknelerin çoğunluğu özel vasıta olarak aşırı lüks olarak üretilmektedir maliyetlerin azalmasını sağlamak ve lüksü ucuza alıcıları ile buluşturmak için tekne üreticileri sentetik polyester kullanmaya başlamıştır. Polyester kullanımının kalitesiz adi çürük ürünler olacağı aklınıza gelmesin polyester tekne olarak tasarımlanıp imal edilmektedir. Polyester tekne her bütçeye uygun şekilde olmayı hedeflemekte olup tekne zevkinin her isteyene imkân sağlamayı hedeflemektedir.

 

Şimdi ise polyester tekne şeklinden biraz bahsetmek isterim. Polyester tekne, alt tarafı diye halk dilinde bildiğimiz kaburgası, üst kısmı olarak bilinen omurga son olarak da kaplaması ise oluşan kısmıdır. Fakat tekne denildiğinde her kesin aklına değişik tasarımlar gelebilir bunlar yelkenli motorlu kürekli vs. gibi modellerdir. Tekne sektöründe eski zamanlarda teknolojinin de geri kalmış zamanında tüm tekne türleri tahta yani ahşap ile imal edilmekteydi.

 

Şimdiki zamanımızda ve ilerleyen kısa zamanlarda tekneler fiberden üretiliyor ve üretimi de devam edeceğe benziyor. Tabi ki fiberden tekne elde edebilmek için de teknolojinin de gelişimi etkili oluyor. Şu anda piyasada olan tekne türlerinden bir kacı fiber ultra sağlam tekneler, cam elyaf takviyeli polyester tekneler gibidir. Teknelerde kullanılan boya ise kalitesiyle dikkat çeken jelkon malzemesinden oluşmaktadır.

 

Sonuç olarak araştırmalarımızın sonucunda şuanda en yüksek gözde ve revaçta olan tekneler polyester tekne seçenekleridir. Yüksek güvenliği sağlamlığı en üst düzey kalitesi ile dikkatimizi çeken polyester tekneler gösterişleri ile de aşırı dikkat çekmekte olup hem güvenliğinize hem göz zevkinize hem rahatlığınıza hem deniz ile iç içe olursunuz. O huzur verici anlarınızdaki adeta size güven ve emniyet sağlayan bir dost gibi üretici firmalarda siz sevgi dolu denizci dostlarımızı beklemektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top