Anasayfa / Kamp /   Uyku Tulumları
  Uyku Tulumları

  Uyku Tulumları

Avcıların ve doğa tutkunlarının vazgeçilmez eşyalarından biri uyku tulumudur. Birçok dağcı soğuktan donmaktan bu tulumlar sayesinde kurtulmuştur. Uyku tulumları birden fazla katmanlıdır. Bu yapı ısıyı içerde muhafaza etmesini sağlar. Uyku tulumuna fermuarı açılarak girilir ve bu fermuar iyice çekilir. Vücudun kendi yaydığı ısı içerde saklandığından kısa zamanda sıcak bir ortam oluşur.

Uyku tulumları su geçirmeyen bir dış katman aralarında yumuşaklık ile ısı izolasyonu için dolgu malzemesi ve bir iç katmandan oluşur. Kalitesiz uyku tulumları bir kaç kullanımdan sonra sert zeminde insanı rahatsız eder ve iyi ısıtmaz. Kalitesiz ürünlerin dolgu malzemesi aslında seyrek döşenmiştir. Malzeme bir kaç kullanımda bir araya toplanır ve görevini yerine getiremez. Kaliteli ürünler ise uzun zaman rahatlıkla kullanılabilir.

Uyku tulumları sadece kamp ortamlarında değil acil durumlarda her zaman işe yarar. Arkadaş baskınına uğrayan ve fazla yatacak yeri olmayanlar bir kaç uyku tulumu ile sorunu rahatlıkla çözebilir. Üstelik uyku tulumları fazla yer kaplamaz. Rulo yapılıp sırt çantasının üzerine bağlanarak veya evde çek yat altına bile saklanabilir.

Uyku tulumları genellikle tek kişiliktir ama romantik çiftler için çift kişilikleri de vardır. Uyku tulumlarının altına kamplarda genellikle sert malzemeden üretilen sergi yerleştirilir. Böylece soğuğa karşı çift kat önlem alınabilir. Bu sergiler çok hafiftir ve uyku dışında da oturup dinlenme de faydalıdır.

Uyku tulumlarının bebekler ve çocuklar için üretilenleri de vardır. Çocukların kamp oyunları için idealdir. Ayrıca ailece çıkılan kamplarda da çocukları soğuktan korur. Bebekler için uyku tulumu özellikle alınan bir üründür. Emeklemeye başlayan bebekler üzerlerini çok açarlar ve bu hastalanmalarına neden olabilir. Ama uyku tulumunda hem rahat ederler hem de üstlerinde ki örtüyü açamazlar.

Bebeklerden dağların zirvelerine tırmanan en sert erkeklere kadar uyku tulumları kurtarıcıdır. Kamp alanlarının vazgeçilmez yatakları, insanların hastalanmadan eğlenmelerini sağlar. Uyku tulumları çok çeşitli fiyatlarda alınabilse de çok ucuz ürünler tavsiye edilmez. Su geçirmeyen, yumuşaklığını koruyan ve iyi ısıtan bir uyku tulumu nerdeyse evdeki rahatlığı sağlar.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top