Anasayfa / Kamp / Yoksa Siz Hiç Kamp Yapmadınız Mı?
Yoksa Siz Hiç Kamp Yapmadınız Mı?

Yoksa Siz Hiç Kamp Yapmadınız Mı?

Kamp yapmak her insanın hayatında en az bir kez denemesi ve tecrübe etmesi gereken bir etkinliktir. En güzel seyahat şekli olarak ta anabiliriz. Kamp yapmadan onun size sağladığı huzuru, heyecanı, farklılığı hissedemezsiniz.

Yaşamadan bilemezsiniz dedikleri gibi. Bir kampı sorunsuz geçirmek ve arzuladığınız gibi yapmak için gerekli olan malzemelerin en sağlam ve dayanıklı yerden alınmış, ayrıca eksik olmaması gerekmektedir. Sizlere eksiklerinizi görmeniz açısından ya da fikri olmayıp ilk defa gideceklere fikir vermesi açısından kamp malzeme listesinden bahsedebiliriz.

Peki, kamp malzemeleri deyince aklımıza neler gelir?

Herkesin aklına ilk gelen olmazsa olmaz dediğimiz ilk kamp malzememiz elbette ki kamp çadırıdır. İstediğiniz büyüklükte olursa uygun bir yer bulabilirseniz güzel bir kamp yapmak için ilk aşamayı çoktan geçmişsiniz demektir. Diğer önemli bir kamp malzemesi olarak kamp matını ve uyku tulumunu sayabiliriz. Rahat bir uyku olmadan hatta uykusuz kalınarak geçirilen bir gecenin tüm günü mahvetme olasılığını göz önünde bulundurunca doğru bir uyku tulumunu neden ilk malzemelerin arasına yerleştirdiğimizi anlayacaksınız. Elbette çanta!

Çantanızın gideceğiniz alana göre suya dayanıklı, geniş, taşınması rahat gibi özelliklere sahip olması gerekir. Eğer gezeceğiniz yerde ekstrem bir kamp planlamıyorsanız ocak almayı da unutmayın diye küçük bir uyarı ekleyebiliriz. Mutfak malzemelerini kendi isteğinize göre tamamladıktan sonra ateş yakmak için lazım olan malzemeleri alıp almadığınızı kontrol etmelisiniz. Her şey bitti demek için biraz daha zamana ihtiyacımız var çünkü ne olur ne olmaz diyerek acil durumlar içinde bir küçük acil durum sağlık çantası edinmelisiniz.

Son olarak da gerekli kıyafetleriniz ve hijyen sağlamak için kullandığınız ürünleri yanınızda bulundurmalısınız. Aslında geri kalan malzemeler sizin ihtiyaçlarınıza göre sıralamanız gereken malzemelerdir. Burada önemli olan birkaç nokta var. Bunlardan en önemli olanı aldığınız malzemelerin hafif olmasına dikkat etmeniz. Sonra dayanıklı olması diğer önemli husustur. E biraz fiyatının da ucuz olması çok işimize yarar. Kamp malzemeleri konusunda sizlere lazım olabilecek en önemli atlanmaması gereken ürünler bunlar. Bunların en güvenilir ve kaliteli malzemeler satan bir yerden edinmeniz önemlidir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top