Anasayfa / Dalış / Yüzücü Malzemeleri Nelerdir?
Yüzücü Malzemeleri Nelerdir?

Yüzücü Malzemeleri Nelerdir?

Yüzme sporu yapmak için bazı araç ve gereçlere ihtiyaç vardır. Bunlar havuzda ya da denizde fark etmeden gereklidir. Hem keyif almak hem de doğru bir şekilde yüzebilmek için bu malzemeler olmazsa olmazdır. Mayo ya da şort en önemli yüzücü malzemeleri arasında yer alır. Erkekler şort, bayanlar ise mayo giymelidir. Fakat bu mayoların su tutmaz olanları tercih edilmesi daha doğrudur. Geniş açılı görüş sağlayanlar olduğu gibi daha bütçeye uygun olanları da vardır. Numaralı yüzme gözlüğü özellikle miyop kişilerin işine yarayabilir. Ayrıca yüzmeye ilk başlayanlar için yüzme gözlüğü stres azaltıcı etkiye sahiptir.

 

Yüzme bonesi, saçların bir arada ve bozulmadan tutulmasını sağlar. Bunun yanında havuz ve deniz içinde hijyenin sağlanması gereklidir. Bu yüzme bonesi ile yapılır. Dökülen saçların havuza ulaşmaması için bu yüzücü malzemesi çok avantajlıdır. Bonenin düzgün bir şekilde kurutulması ve yapışmaması gerekir. Kulak ve burun tıkacı, havuz ya da deniz suyunun buruna veya kulağa kaçmaması için kullanılır. Özellikle hassas burun ve kulağa sahip kişiler için önerilebilir. Yüzücü tahtası, yüzmeye yeni başlayanlar için bacak ve kol egzersizlerinde çok uygundur. Terlik ıslak ortam ve hijyen için gerekli olan malzemeler arasındadır. Havlu, havuzdan önce ya da sonra duş almak için kullanılır. Duş için farklı malzemeler bulundurulabilir.

 

Yüzücü malzemeleri arasında yer alan diğer en gerekli malzeme ise yüzme gözlüğüdür. Göz, çabuk mikrop kapar ve en hassas bölgedir. İster denizde isterse havuzda göz sağlığının korunması son derece gereklidir. Bunun yanı sıra yüzülen yerin net bir şekilde görünmesi için yüzme gözlüğü şarttır.

 

Yüzme paleti, aynı balıkların yüzgeci tekniğindedir. Daha az enerji ile daha çok yol almak için gereklidir. Ayrıca daha rahat yüzülebilir. Kolluk, can yeleği ya da can simidi, yüzmeye yeni başlayanlar için destek amaçlıdır. Bu destek ile yüzmeye daha kolsy alışılabilir ve yüzmeye olan korku yenilebilir. Bunun gibi diğer yüzme malzemeleri ile yüzme sporu daha kolay ve eğlenceli hale getirilebilir.

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top